Сьогодні, 26 квітня, відзначають 36-ту річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Її вважають найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики. Внаслідок вибуху та пожежі на четвертому енергоблоці у повітря викинуло близько 190 т радіоактивних речовин.  Хмара радіації накрила не тільки Україну, а і Білорусь, Росію, а також значну частину європейських країн.

Шкідливому випроміненню піддались близько 600 тис. людей, а сотні пожежників та працівників аварійних служб померли від променевої хвороби в перші дні та тижні. Точне число загиблих від аварії встановити не вдалося — у наступі роки люди помирали від онкологічних захворювань, спричинених радіацією.

Близько 100 тис. людей найближчих до ЧАЕС залишились без домівок. Через забруднення і сьогодні 30-ти кілометрова зона не придатна для життя.

У 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним «саркофагом», щоб запобігти поширенню радіації, а ЧАЕС знову ввели в експлуатацію. У 2019-му «саркофаг» замінили, а зараз станцію готують до повного зняття з експлуатації.

Попри страшну трагедію 36 років тому, росія продовжує погрожувати світу ядерним тероризмом. Сьогодні дві крилаті ракети ворога пролетіли на низькій висоті над майданчиком Запорізької АЕС у напрямку Запоріжжя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *