Цього тижня до ОЗО “Глибоцький ліцей Глибоцької селищної ради”  завітали представниками Петрівецької ОТГ Чернівецької області для перейму досвіту по впровадженню мультифункціонального харчування. Оскільки, Кабмін ухвалив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку:

 • правильний розподіл білків, жирів та вуглеводів у харчуванні дітей, який має забезпечити школа;
 • які продукти і в якій кількості мають вживати діти.
 • У закладі освіти має бути організований питний режим для дітей: за потреби кожна дитина має отримувати кип’ячену або фасовану воду в індивідуальному посуді. Про питні фонтанчики в документі не йдеться.
 • Можна використовувати негазовану воду, фасовану на промисловому виробництві, із дозованою подачею. Змінювати такі бутлі потрібно не рідше, ніж раз на два тижні.
 • Сіль дозволяється використовувати тільки йодовану та лише для приготування їжі, кількість її в стравах суттєво обмежена. Заборонено використовувати соуси та майонези, крім кетчупу з високим вмістом томатів на 100 г продукту.
 • Цукор та підсолоджувачі додавати заборонено навіть у напої (чай, какао з молоком, компот, узвар тощо). Єдиний виняток – хлібобулочні вироби, де кількість цукру може бути не більшою 5 г на 100 г готового продукту.
 • Усі страви можна споживати виключно в день приготування.
 • Сніданок, обід та вечеря мають містити одну порцію зернових продуктів або картоплі, по одній порції овочів та фруктів, порцію м’ясних чи рибних страв та порцію молочних чи кисломолочних продуктів. Вживання плавленого сиру не дозволяється.
 • У шкільних буфетах, окрім обмежень на продаж кондитерських виробів із кремом та морозива, які були й раніше, відтепер заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби, продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів.
  Під заборону також потрапили газовані напої, у тому числі й солодкі, м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва, непастеризовані соки та молочні продукти, кава і гриби.

А ми одні із перших впровадили норми та порядок організації харчування в режим роботи ліцею і вдалося це ідеально та смачно за допомогою підприємця (кухаря) Бугня Ілля. за допомогою його роботи харчування в нашому ліцеї не тільки покращилося, але й стало неперевершено смачне та різноманітне для виботу кожного.

Також, цікавилися та ознайомилися з фізичною ланкою нашого ліцею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *